Haber

Avcılar’da 15 yaşındaki kıza şantaj yaptığı iddia edilen şüpheli gözaltına alındı

AVCILAR’da sosyal medya üzerinden görüştüğü 15 yaşındaki H.T.’ye şantaj yaparak para aldığı argüman edilen kuşkulu gözaltına alındı. Kuşkulu ikinci defa para alma hayali ile geldiği adreste, H.T.’nin yakınları tarafından darbedildi. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Olay, dün akşam saatlerinde Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde meydana geldi. Argümana nazaran 15 yaşındaki H.T., toplumsal medya üzerinden kendisini fabrikatör olarak tanıtan bir bireyle tanıştı. Toplumsal medya üzerinden bir müddet görüşen ikili, konuşmanın ilerlemesiyle manzaralı konuşmaya başladı. Şüphelinin, uygulama üzerinden kızla imajlı görüşme sırasında kıyafetini çıkarıp ekran fotoğrafı aldığı ve ailesine gösterme tehdidiyle 5 bin lira istediği öne sürüldü. Teze nazaran parayı alan kuşkulu, bir mühlet sonra H.T.’ye tekrar ulaşarak bu sefer daha fazla para talep etti. Bunun üzerine H.T., durumu ailesine anlattı. Kızın babası Fikret T. ve yakınları, buluşma noktasına giderek şüpheliyi yakaladı. Akabinde şüphelinin silah çektiği sonrasında da kızın yakınları tarafından etkisiz hale getirilerek darbedildi. O analar cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi. Etraftaki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis grupları sevk edildi. Kısa müddette olay yerine gelen polis grupları, şüpheliyi şantaj yaptığı tez edilen kızın yakınlarının elinden alarak polis merkezine götürdü. Polis merkezinde yapılan araştırmada şüphelinin benzeri kabahatlerden sabıkası olduğu tespit edildi. Olayla ilgili incelemeler devam ediyor.

Olayı gören esnaf, “Ben o sırada dükkanda oturuyordum. Gürültüleri duyunca dışarı çıktım. 3-4 kişilik grup, bir kişiyi darbediyordu. Ne oldu, nasıl oldu bilmiyorum” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu