Haber

Aydın Adnan Menderes Stadı’na 10 konteyner yerleştirildi

Aydın Valiliği öncülüğünde getirilen 10 konteyner, depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle kapatılan Aydın Adnan Menderes Stadı’na yerleştirildi.

Adnan Menderes Stadı, depreme karşı hassas olması nedeniyle geçtiğimiz günlerde Aydın Valiliği tarafından kapatılmıştı. Bu kararın ardından stadın altında yer alan 12 bin seyirci kapasiteli kafeterya, soyunma odaları, hakem odaları ve tuvaletler de hizmet dışı bırakıldı. Aydın Valiliği, Adnan Menderes Stadı’nın 1. ve 2. yan alanlarında oynanan 1. Amatör Lig futbol karşılaşmalarının karardan etkilenmemesi için gerekli tedbirleri aldı. Stadyuma 10 yeni tuvalet, 2 banyolu kabin, 2 çift tuvalet ve 1 boş konteyner yerleştirildi.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “10 yeni tuvalet, sporseverlerin daha temiz ve hijyenik ortamda spor yapmasına olanak tanıyacak. Banyolu kabinler, futbolcuların ve hakemlerin maç öncesi ve sonrası rahat bir şekilde hazırlanmalarına olanak sağlayacak. Çift tuvaletli kabinler” ve ayrılmış tuvalet alanları kullanım kolaylığı sağlayacak. İhtiyaçlara göre boş konteynerler mevcut olacak. “Dönüştürülebilir bir konteyner, stadyumun ihtiyaçlarına esnek bir şekilde cevap verebilecek. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Vali Yakup Canbolat öncülüğünde yürütülen bu çalışmayla sporun sporcunun ve sporseverin yanında olduğunu gösterdi.” – AYDIN

haber-karahalli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu