Haber

Başkan Uğur İbrahim Altay öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu

2023-2024 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Konya genelinde 500 bine yakın öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Kaymakamı Cengiz Ayhan, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Karatay Akabe İlkokulu’nda düzenlenen karne töreninde öğrencilerle bir araya geldi.

“YAVRULARIMIZ GÜZEL BİR TATİLİ HAK ETTİ”

Öğrencilere karnelerini vererek onları tebrik eden Başkan Altay, yorucu geçen bir yılın ardından 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının başarıyla tamamlandığını ifade etti. 

Konya genelindeki ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 500 bine yakın öğrencinin bugün karne heyecanı yaşadığını kaydeden Başkan Altay, “Yavrularımız güzel bir tatili hak etti, hepsini tebrik ediyorum. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Evlatlarımızın tatillerini en verimli şekilde değerlendirmelerini diliyorum. Tatilde hem dinlenmelerini hem de bol bol kitap okumalarını ve yaz kurslarına katılarak yeni arkadaşlıklar kazanmalarını tavsiye ediyorum. Biz de her yaz olduğu gibi bu yaz da Bilgehanelerimizde, Lise Medeniyet Akademilerimizde ve Genç KOMEK’lerimizde çocuklarımız için birbirinden faydalı ve eğlenceli aktiviteler hazırladık. Büyükşehir Belediyemizin bu eğitim yuvalarında öğrencilerimizin yaz tatilini kaliteli şekilde geçirmelerini sağlayacağız inşallah. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın en güzel şekilde yetişmesi büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında büyük öneme sahip. Ben tüm çocuklarımıza bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Başkan Altay daha sonra Karatay Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda öğrencilerle de bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu