Haber

CHP Milletvekili Tanrıkulu gazeteci Şardan’ın tutuklanmasına tepki gösterdi

MEHMET MUCAHİT CEYLAN

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, gazeteci Tolga Şardan’ın tutuklanmasına tepki gösterdi. Tanrıkulu, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Tolga Şardan gazetecidir, yalnız değildir, onunla dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz ve bu durumu, yargının geldiği ortamı teşhir etmeye devam edeceğiz.”

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, T24 gazetecisi Tolga Şardan’ın tutuklanmasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Tanrıkulu şöyle konuştu:

“HALKIN BİLGİLENDİRİLME HAKKINI SAVUNDU”

“Gazeteci Tolga Şardan tutuklandı. Tolga Şardan gazetecidir ve sadece gazetecilik yapmıştır. 35 yıllık kariyeri gazetecilikle geçmiştir. haberler Ticaret hakkını savundu, basın özgürlüğünü savundu, ifade özgürlüğünü savundu. Yaptığı haberler devlet içindeki çete oluşumunu tüm içtenliğiyle ortaya koyan haberlerdi ve ne yazık ki bugün tutuklandı. Tutuklandığı ceza kanununun konusu olan Türk Ceza Kanunu’nun 217. maddesi aynen şöyle diyor: ‘Sırf halkta kaygı, terör ve panik yaratmak amacıyla.’ Tolga Şar’ın haberi ve son haberleri kamuoyunda nasıl bir kaygı, nasıl bir panik ve nasıl bir endişe yarattı? Evet bir telaş yarattı, aynı zamanda bir panik de yarattı. O panik, devlet ve yargı içinde rüşvet ve yolsuzluğa bulaşanlarla ilgili. Ne yazık ki kendi içlerindeki panik ve çatışma bu tutuklamayı yarattı ve gerekli kıldı. “Tolga Şardan gazetecidir, yalnız değildir, onunla dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz ve bu durumu, yargının geldiği ortamı teşhir etmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu