Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB ile vize sorununu çözeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB 79. Genel Heyeti’ne katıldı.

Erdoğan burada gündeme ilişkin değerli açıklamalarda bulundu.

Geride kalan seçim sürecini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, geleceğe yönelik atılacak adımlarla ilgili de ipuçları verdi.

AB ülkeleriyle yaşanan vize sorunlarına da değinen Cumhurbaşkanı, sorunun kısa sürede çözüleceğini söyledi.

“Vize sorununu en kısa sürede çözeceğiz”

Başkan dedi ki:

“Son dönemde siyasi bir şantaj olarak vize sorununu bir an önce çözeceğiz.

Yolunuzu açmak için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm iş dünyamıza seslenmek istiyorum; Dünyadaki durum muhtemelen en büyük fırsatları sunuyor. Kaybedecek tek bir anımız yok.

Tüm Türkiye olarak altın pahasına 5 yıl daha kazandığımıza inanıyorum. Yükümüz ağır, bunun hep farkındayız. İnşallah önümüzdeki 5 yılı dolu dolu değerlendireceğiz. Seçim sürecinde atmadıkları şey kalmadı. Belediye başkanları var, yaptığınızı ispat edin.

“Yeni pazarlar ve yeni müşteriler bulmanın peşine düşeceğiz”

Bütün tuşlara bastılar, ne oldu? Dün 29 Mayıstı bankalar kapandı mı ne oldu? Hepsi saçmalık. Bir yalancının mumu akşama kadar yanar. Milleti ve iş dünyasını kaygılandırmak için her türlü çirkinliği sergilediler. Siyasi tarihimizin en rezil kampanyasını yürüttüler.

Bu ülkenin ekonomisini Londralı tefecilere emanet edeceklerdi, başaramadılar. Kıyamet tellallarına fırsat vermemenizi rica ediyorum. Tekrar işimize bakacağız ve gündemimize odaklanacağız. Yeni pazarlar ve yeni müşteriler bulmaya çalışacağız. Daha çok üreteceğiz, daha çok ihracat yapacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu