Haber

Cumhurbaşkanlığı kararları Resmi Gazete’de

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Lale Adası Kuzey Mevkii Doğal Sit alanı korunması gereken hassas alan ilan edilirken, Muğla’nın Bodrum ilçesindeki bazı alanların orman sınırları dışına taşınmasına karar verildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararlarına göre, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Lale Adası Kuzey Mevkii Tabiat Sit Alanı, savunma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucu tescil edilerek korunması gerekli hassas alan ilan edildi.

Mardin’in Savur ilçesindeki bir taşınmazın şahıslara ait olan kısmı, Kültür ve Turizm Bakanlığınca Kültür Varlıklarını Koruma Kanunu hükümleri çerçevesinde müze/kültür evi olarak kullanılmak üzere derhâl kamulaştırılır. Doğal Varlıklar.

Konya’nın Meram ilçesine bağlı Durunday Mahallesi’ndeki bir taşınmaz İçişleri Bakanlığı’na (Emniyet Genel Müdürlüğü) savunma ve güvenlik binası tesis ve eğitim atış tatbikat sahası amacıyla tahsis edilen alan içerisinde kaldığından tesis açısından risk oluşturmaktadır. güvenlik ve can ve mal güvenliği. İçişleri Bakanlığınca derhal kamulaştırılacaktır.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Göltürkbükü Mahallesi’ndeki bazı alanlar ormanlık alanlardan kaldırıldı. Kararda, Hazine’ye ait veya Hazine’nin karar ve tasarrufunda bulunan taşınmazların, ormandan çıkarılan alanın iki katından az olmamak üzere Orman Genel Müdürlüğü’ne tahsis edileceği belirtildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı (Milli Emlak Genel Müdürlüğü) orman kurmak.

habercukurova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu