Haber

Emine Erdoğan Endonezya’da lider eşleriyle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın G20 Liderler Zirvesi nedeniyle Endonezya’nın Bali Adası’na yaptığı ziyarete eşlik eden eşi Emine Erdoğan, G20 Zirvesi resmi eş programında lider eşleriyle bir araya geldi.

Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo’nun eşi İriana Joko Widodo’nun ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada, Emine Erdoğan, diğer lider eşleriyle Endonezya’ya mahsus dokumaları inceleyip, yöresel el sanatları atölyeleri hakkında bilgi aldı. Programa dair toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan Emine Erdoğan, “Zirveler vesilesiyle dünya liderleri eşleri olarak ortak deneyimler sağlıyor, dostluklarımızı güçlendiriyoruz. G20 Zirvesi resmi eş programında, Endonezya Devlet Başkanı’nın eşi İriana Joko Widodo ev sahipliğinde Lider Eşleri ile bir araya geldik” tabirlerini kullandı.

Emine Erdoğan ayrıyeten, Güney Kore Devlet Lideri Yoon Suk YeoI’un eşi Kim Kun-hee ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’in eşi Maria Begona Gomez Fernandez ile de ikili görüşme gerçekleştirdi. Emine Erdoğan Farnendez ile görüşmesine dair toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İspanya Başbakanı’nın eşi Maria Begona Gomez Fernandez ile Bali’de görüştük. Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı hakkında tecrübelerimizi paylaştık. Dünyayı tehdit eden su krizi için küresel iş birliğinin önemine değinerek ülkemizdeki yenilebilir enerji uygulamalarını anlattık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu