Ekonomi

Huawei 2023 Küresel Xmage Yarışması başladı

Huawei tarafından düzenlenen “Huawei 2023 Küresel Xmage Yarışması”nın başladığı açıklandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, markanın akıllı telefon fotoğrafçılığında “mükemmellik” için açık platformu olan yıllık yarış, dünyanın dört bir yanından Huawei cihazlarıyla çekilen fotoğraflar ve görüntüler aracılığıyla yakalanan ilham ve yaratıcılığı kutluyor.

2017’den beri her yıl düzenlenen yarışmaya 170’den fazla ülke ve bölgeden kullanıcı katılmış ve bugüne kadar yaklaşık 4 milyon başvuru yapılmıştır. Huawei Xmage Rewards, dünyanın dört bir yanındaki insanların bakış açısından insanlık tarihinin bir dilimini içeren başlı başına bir kültürel rezerv haline gelir.

Bu yılki Xmage Ödülleri, gündelik veya profesyonel, her yerdeki fotoğrafçılardan fotoğraflarında ilham aramalarını istiyor. Tüm fotoğrafçılık ve fotoğraf tutkunlarına fotoğrafçılık modalitelerine öncülük etme ve kendi başlarına yaratıcı olma şansı verir.

Xmage Awards, ilhamı ve yeniliği bir kez daha fotoğrafın merkezine koyuyor. Adını Huawei’nin tescilli Görüntüleme Araştırma ve Geliştirme kolu olan Xmage’den alan ödül, markanın taşınabilir görüntüleme alanındaki devam eden atılımlarını ve taahhütlerini temsil ederek küresel tüketiciler için keyifli bir taşınabilir fotoğrafçılık deneyimi sunuyor.

2022 yılında lanse edilen Xmage markası, fotoğrafçılıkta optik sistem, mekanik yapı, görüntüleme teknolojisi ve görüntü işleme konularına odaklanmaktadır. En son Huawei Mate 50 Pro’nun ultra diyafram açıklığına sahip kamerası ve Huawei P60 Pro’nun ultra aydınlatmalı telefoto kamerası gibi, Xmage’in dört sütununun tümü şimdi Huawei’nin en yeni akıllı telefon kamera teknolojisinin temellerini atıyor.

Bu yılki yarışma, “Gece Yürüyüşü”, “Portre”, “Sanat ve Moda”, “Açık Hava”, “Merhaba Hayat”, “Storyboard”, “Aksiyon ve Hikaye Anlatma” kategorileriyle tonu belirlemeye ve yaratıcılığa ilham vermeye vurgu yapıyor. En yeni kategori olan “Gece Yürüyüşü”, kullanıcıları Huawei’nin kamera özelliklerini kullanarak gece hayatının bilinmeyen harikalarını fotoğraflamaya teşvik ediyor.

Cazip ödüller, yeni delegasyon ekibi ve diğer yarış bilgileri

Yarışmanın Türkiye dalında bu yıl üç genel ödül kazananı seçilecek ve her kategoride altı ödül arasından toplam 48 ödül belirlenecek. Genel klasmanda birinciye Huawei P60 Pro 12+512 model akıllı telefon, ikinciye Huawei nova 10 Pro model akıllı telefon ve üçüncüye Huawei nova 10 akıllı telefon ödülü verilecektir.

Yarışmanın küresel kolunda, öne çıkan başvurulara üç büyük ödül, 24 kategori birincisi, 27 ikincilik ödülü ve 5 mansiyon verilecektir. Kazananlar 10.000$’a kadar para ödülü alabilirler.

Verilen bilgiye göre, yarışa heyet üyelerinden oluşan yeni bir takımın katılacağı açıklandı. Ekipte, çeşitli profesyonel bakış açıları ve geçmişlere sahip Çin Fotoğrafçılar Derneği Başkan Yardımcısı Chen Xiaobo, Çinli moda fotoğrafçısı Pei Tongtong, Portekizli görüntü fotoğrafçısı Jose Ramos, Avustralyalı portre fotoğrafçısı Jessica Hromas ve Huawei Tüketici İş Kümesi Tüketici Stratejisi Pazarlama Başkan Yardımcısı Li yer alıyor. Changzhu.

Xmage Rewards başvuruları 15 Ağustos’ta sona erecek, yerel ülke kazananları 4 Eylül’de ve küresel kazananlar 30 Eylül’de duyurulacak.

Kullanıcılar, uygulamaları için Xmage Rewards 2023 aracılığıyla birleşik küresel uygulama kanalını ziyaret edebilecek ve başvurularını Huawei Topluluğu aracılığıyla gönderebilecek. 18 yaşını doldurmuş ve Huawei Community hesabı olan herkes yarışmaya katılıp fotoğraf ve görsellerini gönderebilecek.

simavhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu