Haber

‘İndirilen Erdoğan fotoğrafı’ soruşturması: Mümin Erol ifade verdi

DUVAR- Makam odasında asılı bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını indirdiği gerekçe gösterilerek hakkında soruşturma başlatılan Bitlis’in DEM Partili Tatvan Belediye Eşbaşkanı Mümin Erol, ifade verdi.

‘CHP’Lİ VE MHP’Lİ BELEDİYELERDE DE İNDİ’

M.A.’da yer alan habere göre; Erol, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafının makam odasında asılı bulunmasıyla ilgili yasal bir zorunluluk olmadığını söyledi. Erol, CHP ve MHP’li belediyelerde de Erdoğan’ın fotoğrafının indirildiğine işaret ederek, “Kendi partimizin genel başkanının fotoğrafını da odada bulundurmadık. Fotoğrafın indirilmesi sırasında da hiçbir hakaret içerikli bir söz sarf etmedim. Ayrıca hakaret içerikli hiçbir eylem ve davranışta da bulunmadım” dedi.

Soruşturmanın hukuka aykırı olduğunun altını çizen Erol, “Biz de bugün 13 adet ayrı suç konusu içeren yolsuzluk dosyası ile ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Savcılık makamının aynı performansı sergilemesini bekliyoruz. Belli bir maksada yönelik iş bu soruşturmanın hukukla bir ilgisi yoktur. Ben cumhurbaşkanına hakaret etmedim, başkasına da hakaret etmedim. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum” diye kaydetti.

‘KAYYUM ATAMANIN ÖNÜNÜ AÇMAKTIR’

Erol’un avukatı Muhammed Acar, ortada herhangi bir suçun olmadığını söyledi. Acar, “Cumhurbaşkanının fotoğrafının makam odasına asılmasının kanuni bir düzenlemesi de yoktur. Bu husus son zamanlarda AKP’nin bir uygulamasıdır. Bunun herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Ayrıca bu durumun bir siyasi baskı aracı haline getirilmesi ve bu suretle yargının araçsallaştırılması söz konusudur. Kayyum ortamında yaşadığımız bu dönemde müvekkil hakkında bu şekilde suçlamada bulunulması ve soruşturma açılması sopa gösterme mahiyetinde olup, kayyum atamanın önünü açmaktır” diye kaydetti.

Avukat Diyar Orak, müvekkili hakkında iktidar yanlısı medyada linç kampanyası başlatıldığını hatırlattı. Orak, takipsizlik kararı verilmesini istedi. Avukat Dilan Kanat Aksoy, müvekkilin bahse konu görüntülerinin daha önce de servis edildiği ancak herhangi bir soruşturma konusu yapılmadığına dikkat çekti. Adalet Bakanının açıklamasından sonra müvekkil hakkında soruşturma başlatıldığını söyleyen Aksoy, “Adalet Bakanı yargı mercilerine talimat verme yetkisine haiz değildir” diye konuştu.

İfade işlemleri sonrası adliye binası önünde açıklama yapıldı. Eşbaşkan Erol, yargının hukuk devleti ilkelerine bağlı kalmak zorunda olduğunu vurguladı. Erol, “İtibar suikastı yapanlar; bu akıl sizleri hiçbir yere götürmeyecektir. Hukuk herkese lazım” dedi.

(HABER MERKEZİ)

haber-korkuteli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu