Yaşam

İstanbul’da 480 bin genç Üsküdar Fest 2023’te buluştu

Yaz aylarının merakla beklenen şenliklerinden biri olan ve Harem Meydanı’nda düzenlenen ‘ÜSKÜDAR FEST 2023’ yine binlerce müzikseverin ilgisini çekti.

Festivalin ikinci gününde Oğuzhan Koç ve rap müziğin efsane isimlerinden Sagopa Kajmer sahne aldı. İki sanatçıyı yaklaşık 150 bin kişi dinlemeye geldi. Konser alanında yer olmayınca sokağa taşan kalabalık zaman zaman izdihama neden oldu.

İlgili Makaleler

“Yollara sığmadık, tarlaya sığmadık”

Son dönemin en çok konuşulan sanatçılarından biri olan Oğuzhan Koç, festivalde sahne alan ilk kişi oldu. Gösteri öncesi muhabirlerle kısa süreli sohbet eden başarılı sanatçı,

Bugün çok güzel bir kalabalık bizi bekliyor, sahaya değil yollara bile sığamadık. Bizleri yalnız bırakmayan, Üsküdar’ı yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum.

söz konusu.

Uzi-Mustafa Sandal tartışması yorumu: “Böyle egolara gerek yok”

Kendisini dinlemeye gelen konukları bekletmek istemediğini belirten Koç, son dönemde polemiğe giren rapçiler Uzi ve Mustafa Sandal hakkında da şunları söyledi:

Arkadaşlar yıl 2023 çok gereksiz konular bunlar. Kaldı mı bu tür egolar, bence bu diyaloglara gerek yok. Bir sanatçı için değerli olan, kendisini bekleyen seyirciyle birlikte sahneye çıkmasıdır, birisinin önce ya da sonra çıkması fark etmez. Değerli olan müzikseverlerle anı yaşamaktır. Profesyonelce hareket etmelisiniz.

Her zaman binlerce kişinin ahenkle bestelerini söylediği Oğuzhan Koç, sahneden indikten sonra yerini rapçi Sagopa Kajmer’e bıraktı.

3 günde 480 bin katılımcı

Ücretsiz olarak düzenlenen ikinci yılında onbinlerce gencin doyasıya eğlendiği müzik festivaline 3 günde 480 bin katılımcının olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu