Haber

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç oy kullandı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile birlikte ikinci sağlık seçiminde sandık başına giden Başkan, Erenköy İlçesi’ndeki Özkar Eğitim Uygulama Okulu’nda oy kullandı. Önder Büyükkılıç, “Milletimizin iradesine saygı duyuyor, sonuçların hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile birlikte Özkar Eğitim Uygulama Okulu’na gelerek oyunu kullandı. Okulun bahçesinde vatandaşları selamlayan Önder Büyükkılıç, oy kullanacağı 1127 numaralı sandığın bulunduğu sınıfa geçti. Sandık görevlilerine kolaylıklar dileyen Büyükkılıç, ikinci cins seçimlerin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek oyunu kullandı.

Oylamanın ardından okul bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, “İkinci tip seçim olarak nitelendirdiğimiz bu kademenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Milletin iradesi tecelli eder. Vatandaşlarımızın mutlaka yasal haklarını kullanmaları, oylarını sandığa yansıtmaları ve iradelerine sahip çıkmaları başından beri söylenmektedir.” “Her zaman olduğu gibi sağduyunun galip geleceğine inanıyorum. Bu millet öngörüsüyle doğruyu yanlışı ayırt edebilecek kapasitededir. Milletimizin iradesine saygı duyuyor, sonucunun hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.”

“Her şeyin en iyisini ve en hoşunu yapmaya muktediriz”

Oyunu resmi aracı TOGG ile kullanmaya gelen Büyükkılıç, gazetecilerin sorusu üzerine şunları söyledi:

“Yerli ve milli arabamız var, bu insanlara fırsat verildiğinde neler yapılabileceğinin bir örneği. Yeter ki onlara fırsat ve teşvik sunulsun. Birbirimizi sevelim, bir olalım, birlikte olalım, birlikte olalım.” Dayanışma Biz her şeyin en güzelini en güzelini yapacak kapasiteye sahibiz Sizi seviyoruz size güveniyoruz fırsat verildiğinde ne yapacağınızı gösteriyorsunuz var olduğunuz doğrudur Bu millet bizim gururumuz 85’imiz Milyonlarca canımızı, ciğerlerimizi ayırmadan, ötekileştirmeden Allah’ın izniyle birlik olalım diyoruz ve yola devam ediyoruz.”

Başkan Büyükkılıç’ın eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç, “Biz de oyumuzu kullandık. Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim mahçup etmesin, ülkemiz için her şey güzel olsun” dedi.

Öte yandan okul bahçesindeki yerli ve milli otomobil vatandaşlardan yoğun ilgi görürken, oy kullanmaya gelen Kayserililer de bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu