Haber

Kocaeli’de 16 bin çiftçiye 2,7 milyon litre mazot

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin, ziraî kalkınmaya takviye olmak ve çiftçilerin gelir seviyesini artırmak için hayata geçirdiği proje kapsamında, yaklaşık 16 bin çiftçiye 75 milyon TL kıymetinde 2,7 milyon litre tamamı hibe mazot takviyesi sağlıyor.

Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Derince İshakçılar Mahallesinden düzenlenen merasimde, akaryakıt takviyesi kartlarını çiftçilere teslim etti. Lider Büyükakın, dayanaktan yararlanan Körfez ve Derince’deki üreticilerin traktörlerinin depolarını mazotla doldurdu.

Hayata geçirdiği Türkiye’ye örnek olan projelerle ziraî üretimin kesintisiz devam etmesi için çiftçilere her türlü katkıyı sunan Lider Büyükakın, Kocaeli genelinde ekilmemiş bir karış toprak kalmaması için teşvik ettiği çiftçilerin gelir seviyesini artırmaya ve ziraî kalkınmaya yönelik verdiği dayanaklarla üreticilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda tamamlanan tohum dağıtımının akabinde, geçen yıl başlatılan mazot takviyesini bu yıl da sürdüren Büyükşehir, çiftçilerin yanında olmaya devam ediyor.

İKİ YILDA 128 MİLYONLUK 4,7 MİLYON LİTRE MAZOT

Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Ziraî Hizmetler Şube Müdürlüğü’nce yürütülen proje kapsamında, geçen yıl yaklaşık 13bin çiftçiye 53 milyon lira pahasında toplam 2 milyon litre mazot dayanağı verilmişti. Bu yıl da bu takviyesi sürdüren Büyükşehir, yaklaşık 16 bin çiftçiye toplam 75 milyon lira bedelinde tamamı hibe 2,7 milyon litre akaryakıt dayanağı sağlıyor. Geçen yılla birlikte üreticilere toplam 128 Milyon TL bedelinde tamamı hibe 4 milyon 700 bin litre mazot dayanağı verilmiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu