Ekonomi

Kohl’s Dördüncü Çeyrekte Güçlü Kar Açıkladı, Brüt Marj Beklentilerini Aştı, İhtiyatlı Tahminlerde Bulundu

Kohl’s (KSS) dördüncü mali çeyrek için analist tahminlerini aşan kazanç ve brüt kar marjı açıkladı.

Şirketin çeyrek geliri ve gelecekteki finansal performans tahmini analist tahminlerini karşılamadı ve hisse senedi için piyasa öncesi dalgalı ticaret faaliyetlerine yol açtı.

Kohl’s, 2023’ün dördüncü mali çeyreği için 1,27 dolarlık analist konsensüsüne kıyasla 1,67 dolarlık hisse başına kazanç (EPS) bildirdi. Şirketin geliri 5,71 milyar dolar olarak gerçekleşti ve beklenen 5,8 milyar dolara ulaşamadı.

Kohl’un bu çeyrekteki brüt kâr oranı %32,4 olarak gerçekleşerek bir önceki yılın aynı çeyreğinde rapor edilen %23’lük orana göre önemli bir artış gösterdi ve beklenen %31,9’luk oranın üzerine çıktı.

Kohl’s, 2024 mali yılı için EPS’sinin 2,10 ila 2,70 dolar arasında değişeceğini tahmin ediyor ki bu da analistlerin 2,61 dolarlık konsensüsünden marjinal olarak daha düşük.

Şirket toplam satışlarının %1’e kadar düşmesini ya da en fazla %1 artmasını beklerken, en az bir yıldır açık olan mağazalardaki satışların sabit kalması ya da %2’ye kadar artması öngörülüyor.

Kohl’s faaliyet kârı oranının %3,6 ile %4,1 arasında olacağını öngörüyor.

Kohl’s İcra Kurulu Başkanı Tom Kingsbury, “Geniş müşteri tabanımıza daha cazip ürünler sunmak için ürün yelpazemizi geliştirmek, Kohl’s’un genel büyüme hedeflerini ilerletirken önemli bir önceliktir” dedi.

“Bebek ürünleri pazarında önemli bir potansiyel tespit ettik ve Babies “R “Us ile yaptığımız ittifak, ürün yelpazemizi çeşitlendirmenin ve Kohl’s’un aile alışverişi için birincil hedef olarak itibarını güçlendirmenin yollarından birini gösteriyor” diye ekledi.

Kohl’s, Ağustos ayından itibaren belirli Kohl’s lokasyonlarında BabiesRUs markalı bölümleri tanıtmak için WHP Global ile yeni bir stratejik ortaklık kurduğunu ve 2024 sonbaharında daha geniş bir yayılım planladığını açıkladı.

Bu işbirliği sayesinde, yaklaşık 200 Kohl’s mağazasında, ekipman, mobilya ve oyun gereçleri de dahil olmak üzere çeşitli bebek ürünleri sunan özel BabiesRUs alanları yer alacak.

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş ve tercüme edilmiş olup bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu