Yaşam

Menemen Belediyesi YKS Ücretlerini Karşılayacak

Menemen Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, ilçede bu yıl da Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilerin başvuru ücretlerinin karşılanmasına karar verdi. Menemen ilçesinde ikamet eden ve öğrenim gören lise son sınıf öğrencileri YKS ücret desteğinden yararlanabilecek.
 

Menemen Belediyesi, 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak YKS sınavına girecek lise son sınıf öğrencilerinin başvuru ücretinin bu yıl da ödenmesine karar verdi. İddiayla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Pehlivan, “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimize ne yapalım. İlçemizde geleceğimizin teminatı olan, yarınlara taşıyacaklar, bu yıl da belediyemiz tarafından sahiplenilecek.”

İlgili Makaleler

Müjdeyi sosyal medya hesabından duyuran Önder Yardımcısı Pehlivan, “Eğitim hayatınız boyunca edindiğiniz bilgilerle elinizden gelenin en iyisini yapmak için bir sınava hazırlanıyorsunuz. Muhtemelen hayatınızın dönüm noktası olacak bu imtihanda hayallerinizi ve umutlarınızı gerçekleştirmeniz en büyük dileğim. Kararlılığınızı, sabrınızı ve inancınızı göstererek ilerleyeceğiniz bu gergin yolculukta yalnız değilsiniz. Menemen Belediyesi olarak kendinizi daha yetkin hissetmeniz ve inançla ilerlemeniz için yanınızda olacağız. Bu amaçla öğrencilerimizin Yüksek Öğrenim Kurumları Sınav (YKS) ücretlerinin tarafımızca karşılanacağının müjdesini vermek isterim. Ülkemizin karakterli, çalışmaktan korkmayan, ufku geniş gençlerden biri olacağına ve sizlerin de başarılarınızla aydınlık geleceğimizin inşasına imza atacağınıza inancım tamdır. Hepinize başarılar diliyor, gözlerinden öpüyorum.

BAŞVURULAR BAŞLADI

17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS başvuruları 8 Mart’ta başlayacak ve 23 Mart’ta sona erecek. Menemen Belediyesi tarafından uygulanacak YKS başvuru ücreti ekinden yararlanmak isteyen öğrenciler, 23 Mart tarihine kadar başvuru kayıt formları ile Menemen Belediyesi’ne başvurabilecekler. Menemen’de ikamet eden ve öğrenim gören lise son sınıf öğrencileri de YKS başvuru ücreti alabilecek YKS fiyat eki. Ücretli öğrenciler de sınav başvuru formlarını göstermeleri halinde destekten yararlanabileceklerdir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu