Haber

Öğrenciler sporla stres atıyor

Malatya İnönü Üniversitesi Sağlık, Kültür ve SporMilli Eğitim Bakanlığı (SKSDB) tarafından düzenlenen 2022-2023 eğitim öğretim yılı 5. Kampüs Ligleri futbol ve voleybol maçları ile başladı.

Bu yıl da katılımın oldukça yoğun olduğu organizasyona öğrencilerden yoğun ilgi görüldü. Spor stres ile Oldukça çekişmeli geçen maçlar gollerle başladı. Futbolda Spor Bilimleri Fakültesi TÖMER’i 8-2, Hukuk ve Adalet Meslek Yüksekokulunu 5-0, Mühendislik Fakültesi ise Tıp Fakültesini 4-3 mağlup ederek 4-1 ile maçların ortasında yerini aldı. en yüksek hedefler.

“Amaç öğrencileri sporla buluşturmak”

İnönü Üniversitesi Kampüs Ligleri Koordinatörü Taha Yasin Erkenyim, yaptığı açıklamada kampüs liglerinin ilk ayağının Futbol ve Voleybol maçları ile başladığını söyledi. Ben birinciyim, “Amacımız her yıl olduğu gibi öğrencilerimizi sporun içinde tutmak, sağlıklarını sporla desteklemek, derslerin yoğunluğundan azda olsa onları kurtarmak. Buradaki amaç üniversitedeki tüm birimlerin ilgisini artırmak ve aynı zamanda sporun içinde tutmalarını sağlamaktır.Yıl boyunca başlamış olduğumuz futbol müsabakalarına devam edeceğiz.Dönem sonunda finale kalacağız. Bunu 4 yıldır başarıyla sürdürdük ve sonuçlarını aldık. Olumlu sonuçlar aldık. Bunu önümüzdeki yıllarda da sürdüreceğiz ve aynı sonuçları almaya da devam edeceğiz inşallah.”

Pandemi sonrasında insanların daha fazla spor yapması gerektiğini vurgulayan İlkım, pandemi sürecindeki hareketsizlik eksikliğini gidermek adına bu tür düzenlemelerin değerli olduğunu vurguladı. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu