Haber

Ordu Şehir Hastanesi İnşaatı Yüzde 93’e Ulaştı

Ordu Şehir Hastanesi inşaatında yüzde 93’e ulaşıldı

Vatandaşlar: “Eskiden buralarda çakal bile dolaşmazdı, şimdi kocaman bir hastane var. İmkansız denilen her şeyi bu hükümet yapıyor.”

ORDU – Ordu’yu sağlık alanında kalkındıracak 250 bin metrekare arazi üzerine kurulan 987 yataklı şehir hastanesinin inşaatında yüzde 93’e ulaşıldı.

Ordu Üniversitesi tarafından yer tahsisi yapılan ve 2021 yılı Mart ayında inşaatına başlanan şehir hastanesinde çalışmalar devam ediyor. Ordu Üniversitesi yerleşkesi içerisinde, Ordu Otoyolu’nun hemen yanında, inşaat çalışmaları devam eden hastane, hastane sorununu çözecek. ilin en temel ihtiyaçlarından biridir. Sağlık Bakanlığı öz kaynaklarıyla inşa edilen ve 250 bin metrekare arazi üzerine inşa edilen hastanede ayrıca 1020 sismik izolatör bulunuyor.

“Eskiden burada çakallar bile yürümezdi, şimdi kocaman bir hastane var.”

Şehir Hastanesini değerlendiren vatandaşlardan Mesut Zengin, “Çok güzel bir yatırım. Ordu için daha güzel bir yatırım ama özellikle bu hastaneyi istemeyenler de var. Gelsinler görsünler” dedi. Eskiden burada çakallar bile yürümezdi, şimdi çakalların yürümediği yerlerde hastane var. Ordu için çok büyük.” “İhtiyaçtı. Mevcut hastaneler artık yetmiyordu. Burası sadece Ordu’ya değil çevre illere de hizmet verecek. Bir tarafı çevre yolu, diğer tarafı hastane, bundan daha iyi yatırım olamaz.” söz konusu.

“Çok ihtiyaç vardı”

Hasan Ertaş isimli vatandaş ise hastanenin büyük bir bölümünün tamamlandığını belirterek, “Çok güzel bir hastane ve yatak sayısı da fazla. Bölgenin en güzel hastanesi olacak. İhtiyaç çoktu. Ülkemizde de büyük bir kısmı tamamlandı aslında, bu sene açılacağını düşünüyorum.” .

“İmkansız denilen şeyler yapıldı”

Hastanenin yapıldığı mahalle sakinlerinden Cahit Zengin, mevcut hastanelerde randevu almanın zorlaştığını söyledi. Zengin, “Ordu için adeta bir hayırsever. Burası çevre yolu kenarında, Ordu ve Türkiye için çok büyük bir yatırım. Kaba inşaatın yüzde 90’ın üzerinde olduğunu biliyorum. İnanıyorum ki bu, Ordu için büyük bir yatırım. Hükümet bitirecek. Ordu’ya havalimanı yapılamaz dediler ama yapıldı ama hastane olmayacak dediler.” “Oldu, baypas olmayacağını söylediler, yapılıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu