Haber

Polonya Dışişleri Bakan Yardımcısı: Ukrayna’ya yardım etmekten çekinmedik

Polonya Dışişleri Bakan Yardımcısı Arkadiusz Mularczyk, Varşova yönetiminin Ukrayna’ya yardım etmekten hiçbir zaman çekinmediğini belirterek, “Maalesef bugün Kiev’de bazı insanlar bunu unutuyor. Bu tür hatalar yapılmamalı.” terimini kullandı.

Mularczyk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Polonya ve Ukrayna ortasındaki son gelişmeleri değerlendirdi.

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda’nın Dış Politika Baş Danışmanı Marcin Przydacz’ın Ukrayna’nın Ukrayna’ya daha fazla şükran göstermesi gerektiği yönündeki açıklamalarının ardından dün Polonya’nın Kiev Büyükelçisi Bartosz Cichowski’nin Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığını hatırlattı. Mularczyk, Polonya’dan aldığı desteği şu sözlerle ifade etti:

“Polonya yardım etmekten çekinmedi, diğerleri Ukrayna’nın dağılmasını bekledi. Ne yazık ki bugün Kiev’de bazı insanlar bunu unutuyor. Bu tür hatalar yapılmamalı.”

Mularczyk, Polonya Dışişleri Bakanlığı’nın Ukrayna’nın Varşova Büyükelçisini de çağırdığına dikkat çekti.

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Rusya’nın Ukrayna’yı işgal ettiği gün Kiev’deki tek temsilci olan Polonya’nın Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Büyükelçisi’nin çağrılması asla olmamalıydı.” terimini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu