Ekonomi

Popüler altcoin yeni token standardıyla piyasaya sürüldü

Investing.com – EthereumAğda katman-2 platformu olarak faaliyet gösteren Polygon’un geliştiricileri, Polygon 2.0 yol haritasında önemli bir kilometre taşı olarak görülen POL token standardını Ethereum ana ağında başlattı.

çokgenLabs tarafından bugün yapılan açıklamada POL tokeni, Polygon’un ana Blockchain ağı, Ploygon zkEVM ağı ve çeşitli süper ağları içeren ekosistemde satışa sunulacak. MATİKTokenın yerini alacağı bildirildi.

Geliştiriciler, Polygon 2.0’ın internetin güvenlik katmanının oluşturulmasında önemli bir kilometre taşı olacağını iddia ederken, MATIC varlığının POL token’ına yükseltilmesinin aylarca süren çalışmalar ve test ağları sonrasında gerçekleştiği bilgisini verdi.

Polygon 2.0’ın yol haritasındaki bir sonraki aşama, Ploygon katman-2 ağını güçlendirmek için yeni bir stake katmanının başlatılmasını içeriyor. Bu aşamada amaç Polygon PoS sistemini zkRollup’a yükseltmektir. Böylece, katman-2 Blockchain ağı gelişmiş, ZK ile geliştirilmiş birlikte çalışabilirliğe sahip olacak.

MATIC tokeni yeni gelişmeden nasıl etkilendi?

Ekip, mevcut sözleşmelerin önceden tasarlandığı gibi çalıştığı için MATIC sahiplerinin veya düğümlerinin herhangi bir şey yapmasına gerek olmadığını açıkladı.

Polygon Labs, MATIC tokeninin POL tokenine dönüştürülmesini içeren Polygon 2.0 sürecini ilk olarak Haziran ayında duyurdu. O dönemde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi (SEC), piyasanın en büyük kripto para borsaları olan Binance ve Coinbase’e karşı açılan davada MATIC tokeni de dahil olmak üzere bazı yüksek piyasa değeri olan kripto varlıklarını menkul kıymet olarak tanımlamıştı. O dönemde yapılan bir açıklamada Polygon ekibi, yükseltmenin MATIC’ten kaynaklandığını belirtmişti. editörlerSon olaylarla hiçbir ilgisinin olmadığını belirtti.

MATIC tokeni 19 Ekim’den bu yana hızlı bir yükseliş yaşarken dün kısa süreliğine 0,665 dolara yükseldi ve yaklaşık bir hafta içinde %30’luk değer artışı kaydetti. Zirveden kısmi satışların ardından hafif düşüş yaşayan MATIC, bugün 0,62 dolarda istikrar bulduktan sonra yaklaşık %2’lik günlük fiyat artışıyla şu anda 0,634 dolardan alıcı buluyor.

kurehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu