Ekonomi

PSB Anadolu Enternasyonal Fuarı 6-9 Eylül’de Sakarya’da Gerçekleşecek

PSB Anadolu Ülkeler Arası Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Gereçleri Fuarı 6-9 Eylül tarihlerinde Sakarya’da düzenlenecek.

Sapanca ilçesi Kırkpınar mevkiinde hazırlanan 50 bin metrekarelik alanda yurt içinden 240 firmanın eserlerini sergileyeceği festivale Türkiye ve yurt dışından yaklaşık 35 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Fuar koordinatörü Remzi Adıyaman yaptığı yazılı açıklamada, dış mekan süs bitkilerinden çocuk oyun setlerine, bahçe mobilyalarından bitki yetiştirme ortamlarına kadar farklı türde eserlerin ziyaretçilerini beklediğini belirtti.

Yurt dışında bir dizi ziyaret gerçekleştirdiklerini ve başta Balkan ülkelerinden olmak üzere onları fuara davet ettiklerini belirten Adıyaman, “Uluslararası ve ülkemizde fuarımıza ilgi giderek artıyor. Orta Doğu ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, Avrupa ve Balkan ülkeleri büyük ilgi gösterin.” sözünü kullandı.

Adıyaman, fuara katılım açısından yoğun ilgi olduğunu ve 2 ay önce stant satışlarını tamamladıklarını belirterek, yerel eserlerin uluslararası pazarda daha değerli hale gelmesi için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Üretimdeki açığın pazarlama ile desteklenmesi açısından fuarın önemine işaret eden Adıyaman, “Fuarın önemli bir özelliği de fuar boyunca yaptığımız etkinlikler. Bu kapsamda PMOGENÇ Öğrenci Tasarım ve Uygulama Yarışması’na başvurular devam ediyor. 3 yıl önce başlayan TMMOB Peyzaj Mimarları Odası iş birliği ile gerçekleştirilen yarışma kapasiteyi aştı.Bu yarışma, öğrencilere tecrübe edinmeleri açısından büyük katkı sağlıyor.” açıklama yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu