Haber

Ramazan Hoca Cinayetinin Diyarbakırlı Zanlısı Yakalandı

SOSYAL medyada ‘Diyarbakırlı Ramazan Hoca’ olarak bilinen Ramazan Pişkin’i öldüren Erkan Baykut, polise yakalandı. Şüphelinin Beyoğlu’nda yakalandığı evde yapılan aramada olayda kullandığı bıçak ve kıyafetler bulundu.

Fatih Cerrahpaşa Mahallesi’nde Ramazan Pişkin, işlettiği çay ocağında 3 yerinden bıçaklanmış halde bulundu. Hastaneye kaldırılan Pişkin, orada hayatını kaybetti. Cinayetin aydınlatılması için soruşturmaya başlayan polis ekipleri, Pişkin’i öldüren kişinin Erkan Baykut (24) olduğunu belirledi. Baykut, Beyoğlu’nda yaşadığı evde yakalanarak gözaltına alındı. ‘Kasten yaralama’, ‘tehdit’, ‘mala zarar verme’ ve ‘hırsızlık’ suçlarından 9 sabıkası olduğu öğrenilen Erkan Baykut’un evinde yapılan aramada, olayda kullandığı bıçak ve kıyafetler ele geçirildi. Ayrıca bulundu.

O, KENDİ BİRİYDİ

Ramazan Pişkin cinayetinin zanlısı Erkan Baykut’un komşusu Necdet Altuntuğ kapı komşumuzdur. Sessiz, kendi dünyasında yaşayan bir insandı ama bu sabah olayın şokuyla uyandık. Yani olayın nasıl gerçekleştiğini anlayamadık. Bir anda polisi gördük. Geldiler, götürdüler, götürdüler. Polis onu burada arıyordu. Kamera kayıtlarına baktıklarını ve bu şekilde bulduklarını söyledi.

RAMAZAN HOCA İLE BAĞLANTISI NEDİR BİLMİYORUM?

Altuntuğ burada yaşıyordu. Annesi üst katta yaşıyordu. Babasıyla birlikte inşaatta çalışmaya çok nadir giderdi. Kendi dünyasında bir çocuktu. Ramazan Hoca’yla ilişkisinin ne olduğunu bilmiyorum. Ramazan Hoca’yı ilk kez duyduk. Bir düşmanlığı mı vardı, düşmanlığı mı vardı bilmiyorum. Dindar bir adamdı ama aynı zamanda eğlenceli bir arkadaştı. Mahallemizdeki camiye giderdi. “Camide gördük” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu