Yaşam

Reha Muhtar’ın oğlu, annesi ve avukatını suçladı: Bana babamı kötületiyorlar

Reha Muhtar ve oyuncu Deniz Uğur ortasındaki velayet davası, geçtiğimiz aylarda magazin gündeminin en çok konuşulan hususlarından biri oldu. Mahkeme, Muhtar ve Uğur’un kızları Mina Muhtar’ın velayetini süreksiz olarak anne Deniz Uğur’a verirken, Poyraz Muhtar’ın velayeti ise babası Reha Muhtar‘da kaldı.

14 GÜN EVDE MAHSUR KALDI

İlgili Makaleler

Reha Muhtar‘ın savına nazaran oğlu Poyraz Muhtar, annesi ve avukatları tarafından mahkemeden kaçırıldıktan sonra 14 gün boyunca meskende mahsur bırakıldı. Poyraz bu müddet zarfında okula da gitmedi.

KIZINA BAĞIRDIĞI ANLAR TARTIŞMA YARATMIŞTI

Reha Muhtar‘ın kızına bağırdığı anların ses kaydının yayınlanmasının ardından ise oklar bir anda Muhtar’a çevrildi. Lakin Muhtar kızının uyuşturucu bağımlısı biriyle görüşmesine reaksiyon gösterdiğini açıklamıştı.

VİDEODA ANNESİ VE AVUKATININ BASKISINI ANLATTI

Olayla ilgili son yaşanan gelişmede ise Poyraz Muhtar, çektiği görüntüde annesi Deniz Uğur ve avukatı Feyza Altun’un kendisine babasını kötülediğini ve babası hakkında kötü şeyler söylemesi için baskı kurduğunu dile getirdi.

ALTUN’UN PAYLAŞIMINA REAKSİYON YAĞDI

Bunların yanı sıra Feyza Altun’un sosyal medya hesabından Poyraz’ın fotoğrafını yayınlayıp, üzerine de “Poyraz, Aliş’i de beni de sevmiyormuş” tabirlerini kullanması ise büyük reaksiyonlara neden oldu. Başta meslektaşları olmak üzere birçok kişi, Altun’a meslek etik kurallarını hiçe saydığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Altun’un avukat olarak mahkemeye sunması gereken kanıtları toplumsal medyada paylaşmasının yanlış olduğu vurgulandı.

TEDBİR KARARI ALINDI

Mahkeme tarafından verilen son kararda ise anne Deniz Uğur’a tedbir uygulandı. Reha Muhtar‘ın avukatı tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “Müvekkil Reha Muhtar‘ın hukuki dayanaktan yoksun ve mesnetsiz iddialar ile çocuklarına karşı şiddet uyguladığı iddiasıyla açılan velayet davasında, İstanbul 1. Aile Mahkemesi Av. Gürol Herkesecan’ın talebi ile annesi Deniz Uğur hakkında önlem kararına hükmetti. Anne ve avukatı tarafından her ne kadar aksi tez edilse de, baba Reha Muhtar vekili Av. Gürol Herkesecan’ın dosyasına sunduğu delillerde durumun iddia edildiği gibi olmadığı anlaşılmıştır. Mağdur çocuk kendisini çektiği video kaydında, annesi ve avukatı tarafından psikolojik şiddete uğradığını ve rızası dışında (baskıyla) yönlendirildiğini, babası Reha Muhtar’ın yanından ayrılmak istemediğini belirtir tabirlere yer vermiştir. İsmi geçen mağdur çocuğun annesinin avukatından bahisle lisana getirdiği isyanını gösterir ses kaydı evrak ortasına sunulmuştur. Mağdur çocuk Annesi ve avukatı tarafından yaşadığı ruhsal şiddeti kendi toplumsal medya hesabında da lisana getirmiştir.”

“BİR DAHA SİZE İNANMAYACAĞIM”

Poyraz Muhtar, sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide de Feyza Altun’a tepki gösterdi. Poyraz paylaşımında, “Feyza hanım geçen sefer sana ve oğluna samimi davrandım ayıp olmasın diye. lakin çektiğimiz fotoğrafları paylaşmayın dedim ve bana kelam dediniz lakin 2 gün evvel paylaştınız cumartesi günü tekrardan geleceksiniz bir daha yaparsanız ne olacağını görürsünüz kalbimi çok kırdınız sizi affedebilir miyim bilmiyorum fakat kolay olmaz cumartesi geliyorsunuz fotoğraf falan çekmem size artık inanmıyorum hiç bir konuda” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu