Haber

ROST: Türkiye ile Rusya arasındaki ticaretin yerel para birimleriyle yapılmasından memnuniyet duyuyoruz

türkiyeVe Rusya İki ülke arasındaki ticaret ivme kazanırken, yeni anlaşmalara da imza atılıyor. Türkiye’de birbirinden değerli işlere imza atmak Rus Türk Ticaret Konutu (ROST), St. Petersburg Ticaret ve Sanayi Odasıile işbirliği anlaşması imzaladı.

ROST Lider Kurtuluş, Konuyla ilgili Sputnik’eyaptığı açıklamada, “Bu işbirliği anlaşmasının amacı, St. Petersburg’da faaliyet gösteren şirketlerin Türkiye ile ikili ticaret hacmini artırmaktır. Aynı zamanda bu ziyaretimizden önce Rusya’daki ilk ofisimizi St. Petersburg’da açmıştık. Bugünlerde iki ülke arasında ticari sıkıntıların olduğunu biliyoruz. Ancak iki ülke yetkililerinin bu konuların analizi üzerinde çalıştıklarını belirtmek isterim. Özellikle iş dünyası olarak iki ülke arasındaki ticaretin yerel para birimleri ile yapılmasından memnuniyet duyuyoruz. ROST’un stratejisi doğrultusunda Rusya’nın değerli ticaret merkezlerinde yeni ofisler açmayı ve bu ofisler aracılığıyla Rus KOBİ’lerini Türkiye pazarı hakkında bilgilendirmeyi hedefliyoruz.”ifadeleri kullandı.

Rusya Türk Ticari Konutları (ROST) ile St. Petersburg Ticaret ve Sanayi Odası (SPb CCI) arasında işbirliği anlaşması imzalandı. İmza törenine ROST Lideri Kadir Kurtuluş ile St. Petersburg Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vladimir Katenev ve Başkan Yardımcısı Ekaterina Lebedeva katıldı.
© Fotoğraf : ROST

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu