Haber

Sandıklı’dan kısa kısa

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sandıklı Meslek Yüksekokulu Seracılık, Sıhhat Turizmi İşletmeciliği ile Halkla İlgiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, Antalya ANFAŞ Fuar Merkezinde Growtech 2022 Memleketler arası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarına katıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamada, Antalya ANFAŞ Fuar Merkezinde bu yıl 21.’si organize edilen ve dünyanın değerli örtü altı tarım dalı fuarlarından olan Growtech 2022 Memleketler arası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları fuarında 27 ülkeden 600 iştirakçi ve 140 ülkeden ziyaretçinin yer aldığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Fuarda, sera ve teknolojileri, sulama sistemleri ve teknolojileri, tohumculuk, bitki besleme ve bitki koruma alanındaki ürün grupları bulunuyor. ???????Öğrenciler, fuarda 600 firmanın yöneticileri ile bir araya gelerek ürün ve teknolojiler hakkında bilgiler aldı.”???????

Çocuk Muhafaza Kanunu ilçe uyum toplantısı yapıldı

Sandıklı ilçesinde 5395 Sayılı Çocuk Müdafaa Kanunu ilçe uyum toplantısı gerçekleştirildi.

Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, ilçe genelinde çocuk muhafaza alanında hizmetlerin yürütülmesinin izlenmesi, esirgeyici ve önleyici önlemin uygulanmasında yaşanan sıkıntıların tespiti ve bu meselelere yönelik tahlil tekliflerinin uygulamaya konulmasına ait değerlendirmeler yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu