Haber

Stefan Kuntz ayrılık sorusunu yanıtladı: Neden devam etmeyeceğimi anlayamıyordum

UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D-Class dördüncü maçında Samsun’da Galler’i konuk eden Türkiye Milli Futbol Takımı, Umut Nayir ve Arda Güler’in golleriyle 2-0 kazandı.

Ay-Yıldızlılar Teknik Direktörü Stefan Kuntz müsabakanın ardından açıklamalarda bulundu.

Kuntz, “Eylül’de sizi takımın başında görecek miyiz?”soruya, “Neden devam etmeyeceğimi anlayamadım. Çok iyi bir yoldayız”o cevapladı.

“Golün iptali bizi tedirgin etti”

Stefan Kuntz açıklıyor:

Bugün daha önce ektiğimiz tohumların filizlendiğini gördük. Taktik olarak beklentilerimizi sahaya yansıttılar. Golü yedik, çok memnun kaldık ama golün iptal olması bizi tedirgin etti. Kırmızı kartla oyunun seyri değişti. 10 kişiye karşı oynadık. Sabır çok değerliydi. Devre ortasında tüm detayları konuştuk ve oyuna daha sabırlı girmemiz gerektiğini konuştuk.

Hayranları övün

Taraftarlar inanılmaz maça adapte oldu. Grubu gerginliğe ve sabırsızlığa sokmadılar. Maçın gidişatına göre tepki gösteren bir taraftar oldu. Her şeyin geliştiğini ve büyüdüğünü söylüyordum. İnsanlar dışarıdan görmeyebilir ama bence bu bugün sahaya yansıdı. Burada değerli olan çok fazla olayın gidişatını çok fazla başarıya bağlamak değil. Durumu sakin tutup genele odaklanmalı ve rehavete kapılmadan performansımızı göstermeye devam etmeliyiz.

“Burada olduğum için çok mutluyum”

Neden devam etmeyeceğimi anlayamıyordum. Güzel bir yoldayız. Geçen sene benzer zamanlarda 4 maç kazandık ve yine gitmem gereken yazılar oldu. Muhtemelen yarın yine bu formda makaleler olabilir. Burada olmaktan ve bu kadroyla çalışmaktan mutluyum. Bu kadrodaki gelişimi görüyorum. Büyük bir milli kadroyu burada insanlara sunmaktan gurur duyuyorum. Hiçbir şey milli kadrodan daha değerli değildir. Siz çıkışı dört gözle bekliyorsunuz ama ben de eylül ayını heyecanla bekliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu