Teknoloji

WhatsApp, yeni tasarımıyla daha fazla sesli görüşme yapmanızı istiyor

WhatsApp kısa süre önce tasarım güncellemesi yaparak uygulamanın ara yüzünde değişiklikler yapmıştı. Ancak Meta’nın WhatsApp tasarımıyla işi bitmiş değil.

WhatsApp’ın beta sürümünde ortaya çıkan yeni tasarıma göre uygulama artık sesli veya görüntülü konuşma butonlarını çok daha kolay erişilebilecek şekilde ekranın altına taşıyor. Böylece kullanıcılar tek elle bile telefon kullanırken, bir parmak hareketiyle sesli arama / görüntülü arama butonlarına basıp karşı tarafla hızlı bir telefon bağlantısı kurabilecekler.

Yeni düğmeler, dairesel forma sahip ve ekranın altında, köşeleri yuvarlatışmış bir dörtgen çerçevenin içinde yer alıyor. Burada görüntülü görüşme, sesi aç kapa, mikrofonu aç kapa ve sesli arama yap butonları bulunuyor. Ayrıca üç noktalı butonla da ekstra özelliklere ulaşmak mümkün olacak gibi görünüyor. Muhtemelen kullanıcıyı engelle, sesini kız, kelim araması yap gibi seçenekler bu menüde yer alacak.

Yeni güncellemenin ne zaman hayata geçeceği henüz beli değil ancak WhatsApp’ın telefon konuşması butonunu, baş parmağa en yakın noktaya yerleştirmesi ve eskiden yaptığı gibi görüntülü konuşma ve sesli konuşma yapma düğmelerini yan yana koymayıp aralarını açması, uygulamanın yeni dönemde sesli görüşmelerde lider olmayı hedeflediğini düşündürtüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu