Teknoloji

Yapay zeka Bard Google Mesajlara entegre edilecek

Google, yakın zamanda tanıttığı yapay zeka Bard’ı projelerine entegre ediyor. Gelen son bilgilere göre yapay zeka Bard, Google Mesajlar uygulamasında kullanılmaya başlayacak.

Google Bildirimler’in 20240111_04_RC00 sürümünde Bard, RCS sohbetlerinde kullanılabilir. Yapay zeka entegrasyonuyla kullanıcılar mesaj yazabiliyor, fotoğrafları çevirebiliyor ve anlatabiliyor. Bard ayrıca kullanıcıların ilgi alanlarını keşfetmelerine olanak tanır ve kullanıcıların konumlarını ve geçmiş sohbetlerini kullanarak daha fazla yanıt sağlayabilir.

ChatGPT’nin rakibi olan Bard, yalnızca Android telefonlardaki Google Notifications uygulamasında mevcut olacak.

Google Mesajlar’da Bard kullanılarak yapılan sohbetler uçtan uca şifrelenmeyecek

Bard kullanılarak Google Mesajlar aracılığıyla yapılan sohbetler uçtan uca şifrelenmeyecektir. Google, Bard sohbetlerini ve sohbet verilerini yalnızca 18 ay boyunca saklayacak.

Özellik şu anda test aşamasında olduğu için yalnızca beta kullanıcıları erişebiliyor. Google, özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara sunulacağı konusunda bir açıklama yapmadı. Ancak özelliğin test aşaması tamamlandıktan sonra önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması bekleniyor. Yeni özellikle birlikte Google Bard’ın web uygulamasına da yeni özellikler eklenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu