Haber

YTB ​​Lideri Eren: Avrupa’nın ikiyüzlülüğünün ortaya çıkması gerekiyor

YTB ​​Başkanı Abdullah Eren, İstanbul’da lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim gören uluslararası öğrencilerle bir araya gelerek Gazze için dayanışma toplantısı düzenledi. Toplantıya Filistinli öğrenciler başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından ülkemizde eğitim gören uluslararası öğrenciler katıldı.

Gazze halkının uzun yıllardır en temel insan haklarından mahrum bırakıldığına dikkat çekerek konuşmasına başlayan Eren, dünyanın dört bir yanında Filistin halkı için düzenlenen mitinglere değindi.

İsrail saldırılarında her gün masum sivillerin hayatını kaybettiğini belirten Eren, “Başsağlığı dileklerimiz var, yas tutuyoruz ve maalesef olmaya da devam ediyor. Filistin’de yalnızca dün 352 sivil hayatını kaybetti. Daha dün. Buna çocuklar, bebekler, kadınlar ve yaşlılar da dahildir. Bu sivil kayıpları her geçen gün artıyor. Burada toprakları elinden alınan insanlar var ve bu işgal yaklaşık 75-80 yıldır devam ediyor. Uzun yıllardır en temel insan haklarından mahrum kalan bir coğrafyadan bahsediyoruz. Bugün televizyonu açtığınızda Brezilya’da Filistin için yapılan mitingi görüyoruz. Bu da insanlara umut veriyor. Başta Avrupa olmak üzere dünyanın her yerinde mitingler, gösteriler yapılıyor” dedi.

habergudul.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu