Haber

AK Parti milletvekili adayı Hulki Cevizoğlu meclise girdi

14 Mayıs seçimlerine göre milletvekili seçilen isimler netleşmeye başladı.

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri’ne AK Parti Milletvekili aday listesinden giren Gazeteci Hulki Cevizoğlu, TBMM’ye girmeyi başardı.

İstanbul 1. Bölge 6. sıradan aday gösterilen Cevizoğlu, 600 milletvekilinin ortasına adını yazdırdı.

Hulki Cevizoğlu kimdir?

Mustafa Hulki Cevizoğlu, 1 Mayıs 1958’de Giresun’da doğdu.

Aslen Tirebolu’ludur. Gazeteci, yazar ve televizyon sunucusu Cevizoğlu; 1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde “Siyaset Bilimi” lisans ve ardından “İşletme” yüksek lisans derecelerini tamamladı.

1981 yılında gazeteciliğe başladığı Hürriyet’te 8 yıl çalıştıktan sonra çeşitli basın kuruluşlarında muhabirlik ve yöneticilik yaptı. 1994 yılında başladığı Ceviz Kabuğu programına 2 yıllık zorunlu orta ders verdi.

Bağımsız adaylık açıklandı

22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde Ankara 1. bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu. 23 Kasım 2009’da Demokratik Sol Halk Partisi’nin (DSHP) Kurucu Genel Başkanı oldu ve 39 gün görev yaptıktan sonra istifa etti. 13 Ocak 2010.

Hulki Cevizoğlu, 2011 Türkiye genel seçimlerinde Ankara 1. Bölgeden bağımsız milletvekili adayı oldu. 2015 genel seçimlerinde Vatan Partisi’nden İzmir 1. Bölge’den milletvekili adayı oldu.

Kendisiyle özdeşleşen “Ceviz Kabuğu” programı ile birçok ödüle layık görüldü. Hulki Cevizoğlu’nun ulusal ve uluslararası bilimsel hakemli dergi ve kitaplarda yayınlanmış 1.100 köşe yazısı, 54 kitabı, makalesi ve kitap bölümü bulunmaktadır. Doç. Dr. Hulki Cevizoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu