Haber

Basın İlan Kurumu deprem bölgesindeki yayınlara destek verecek

Merkez üssü, saat 04:17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde. Tecrübelive toplamda 10 ili etkilemektedir.   Sarsıntıdan 9,7 saat sonra; Saat 13.24’te Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde,  Yerin 7 kilometre derinliğinde 7.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kahramanmaraş merkez ve 10 ili etkileyen depremde toplam 1.498 kişi hayatını kaybetti, 8 bin 533 kişi de yaralandı.

Artçı sarsıntılar halen devam ediyor.

Basın İlan Kurumu önlemleri

Basın İlan Kurumu (BİK), bu seviyedeki deprem bölgesindeki süreli yayınlar için önlem aldı.

Yayınlar hakkını erken alacak

BİK, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve toplam 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle bu bölgedeki vadeli yayınların duyuru ve reklamlardan doğan alacaklarının erken ödeme planına dahil edildiğini belirterek, bölge basın mensuplarına verilen kredilerin geri ödemeleri 3 ay ertelendi.

10 ilde tedbirler

Bu kapsamda yapılan açıklamada, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Malatya, Osmaniye ve Kilis illerinde yayınlanan süreli yayın ve ilanlardan doğan alacakların erken ödeme planına dahil edildiği belirtildi. .

Basın mensuplarına verilen kredilerin geri ödemeleri 3 ay ertelenecek.

Açıklamada, bu illerde süreli yayınlara yönelik katılaştırılmış kesinti ve yaptırım kararlarının uygulanmasına 3 ay süre verileceği belirtilirken, basın mensuplarına verilen kredilerin geri ödemelerinin de son olarak verildiği bildirildi. bölge 3 ay ertelenecek.

Bölge müdürlükleri takviye alacak

Açıklamada, depremden etkilenen Adana Şube Müdürlüğü’nün görevi Bursa, Gaziantep Şube Müdürlüğü’nün görevi Konya, Hatay Şube Müdürlüğü’nün görevi İzmir, Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü’nün görevi Samsun, görev yeri Malatya Şubesi Ankara, Şanlıurfa Şubesi Antalya Şubesidir. Süresiz olarak yürütülmesine karar verildi.

Depremin bölgedeki etkisinin netleşmesi veya olası gelişmeler karşısında doğrudan inisiyatif ve önlem alma yetkisinin BİK Genel Müdürü’ne verildiği belirtildi.

Kahramanmaraş 7.7 büyüklüğünde depremle sarsıldı.

Gözden kaçırma 10 ili etkileyen Kahramanmaraş depreminin bilançosu Haberin Detayları

kuyucak-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu