Teknoloji

Sony Honda Arabaları PlayStation 5 Desteği Sunacak

Bildiğiniz üzere Tesla araçları için Steam takviyesi gündemdeyken, yakın bir vakit evvel de BMW tarafından yapılan bir duyuru ile araç içi cümbüş sistemine oyun özelliğinin kazandırılacağını öğrenmiştik. Görünüşe nazaran bu, yavaş yavaş bir akıma dönüşmeye başlıyor. Zira, üretim evresinde olan elektrikli Sony Honda otomobilleri PlayStation 5 desteği ile gelecek biçimde planlanıyor.

Hatırlayacağınız üzere, Sony Honda Mobility Eylül ayı içerisinde kurulmuştu ve üretilen araçların müzik, sinema ve PlayStation 5 üzere cümbüş sistemi de içermesi planlanıyor.

Sony Honda Otomobilleri PlayStation 5 ile Gelecek

Finansal Times tarafından yapılan bir röportajda konuşan Sony Honda Mobility yöneticilerinden Izumi Kawanishi, “Sony, insanları harekete geçiren içeriğe, hizmetlere ve eğlence teknolojilerine sahip. Biz ise bu varlıkları hareket kabiliyetine adapte ediyoruz ve bu, Tesla’ya gücümüz.” yorumunda bulundu ve devam etti: “PS5’i araçlara dahil etmenin teknik olarak mümkün.”

Daha evvelce Honda arabalarının başında bulunan ortak teşebbüsün lideri Yasuhide Mizuno ise şirketin üretim süreçlerini içerik önceliği üzerine inşa ettiğini ve üretilen birinci modelin de 2025 yılına kadar Kuzey Amerika bölgesinde satışa sunulacağını lisana getirdi.

Bununla birlikte Mizuno, Kawanishi’nin mevcut jenerasyon konsolu araçlara entegre etmenin teknik olarak mümkün olduğu telaffuzuna ekleme yaparak “Arabayı sunmayı istediğimiz eğlenceyi ve ağı sunacak bir donanım olarak geliştireceğiz.” telaffuzunda bulundu.

Bir elektrikli arabaya PlayStation 5 yerleştirmenin nasıl bir dizayna ve konfora sahip olacağını 2025 yılında daima birlikte göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu