Ekonomi

VIZIO gelir düşüşü ile ilk çeyrek beklentilerini karşılayamadı

IRVINE, Kaliforniya – VIZIO Holding Corp. (NYSE: VZIO) 2024 yılının ilk çeyreğinde Wall Street beklentilerinin altında kalarak net gelirinde düşüş ve net zarar bildirdi. Şirketin net geliri, geçen yılın aynı döneminde bildirilen 356,7 milyon dolardan hafif bir düşüşle 353,9 milyon dolar olarak gerçekleşti ve analist konsensüs tahmini olan 377,35 milyon doların altında kaldı. Net zarar, 2023’ün ilk çeyreğindeki 0,7 milyon dolarlık minimal zarara kıyasla 12,1 milyon dolara genişledi ve analistlerin başabaş çeyrek tahmininden olumsuz yönde uzaklaştı.

Genel gelir düşüşüne rağmen Platform+ net geliri bir önceki yılın aynı dönemine göre %27’lik önemli bir artışla 159,6 milyon dolara, Platform+ brüt kârı ise %20’lik bir artışla 88,3 milyon dolara yükseldi. SmartCast Kullanıcı Başına Ortalama Gelir (ARPU) de bir önceki yıla göre %17’lik sağlıklı bir artış göstererek 34,24 dolara yükseldi.

Şirketin bu çeyrekte öne çıkan operasyonel başarıları arasında 18,6 milyon SmartCast Aktif Hesabına ulaşılması ve bir önceki yılın ilk çeyreğine kıyasla iki kattan fazla artan izleme saatleriyle WatchFree+ izleyici sayısındaki rekor büyüme yer alıyor. VIZIO ayrıca doğrudan reklam ilişkilerini 1Ç’23’e kıyasla %40 oranında genişletti ve 23 yeni uygulama başlattı.

Bu operasyonel başarılara rağmen, şirketin net zararı 5,7 milyon dolarlık satın almayla ilgili maliyetlerden etkilenerek -3,6 milyon dolarlık düzeltilmiş FAVÖK’e katkıda bulundu ve bir önceki yılın ilk çeyreğindeki pozitif 6,7 milyon dolara göre düşüş gösterdi.

VIZIO’nun Finans Direktörü, “Mevcut pazarda zorluklarla karşılaşıyor olsak da, Platform+ gelirimizdeki ve SmartCast ARPU’daki büyüme, reklam ve içerik dağıtım platformlarımızın gücünü ve ölçeklenebilirliğini gösteriyor” dedi.

Şirket ileriye dönük rehberlik veya hisse senedi hareket verileri sağlamadığından, önümüzdeki çeyreklerde finansal performansı iyileştirmek için piyasa koşullarını yönlendirme ve Platform+ ve SmartCast büyümesinden yararlanma becerisine odaklanmaya devam ediyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu